Tvorba webu – Webové stránky

Webové stránky můžete založit na vlastní (placené) doméně s vlastní URL adresou, i na neplacených doménách nižšího řádu (tj. subdoménách), jaké jsou nabízeny zdarma hned několika poskytovateli.

tvar adresy (URL) vlastní domény
www.mujweb.com
tvar adresy (URL) subdomény
www.mujweb.hosting.com

V obou případech se využívá i tvaru URL webu bez využití předpony www. – např. jen “mojedomena.com”. Pokud však potřebujete web k prezentaci zaběhlého podnikání, určitě je vhodnější mít vlastní doménu.


Každá doména / subdoména  funguje za pomoci nějakého hostingu. Některé hostingové služby nabízejí po zakoupení hostingu i vlastní doménu zdarma.


Jaké potřebuji webové stránky?

Webové stránky slouží k prezentaci Vašich soukromých či podnikatelských aktivit za účelem jejich zviditelnění. Právě prostřednictvím webu můžete oslovit a udržet své potencionální či stávající zákazníky, klienty a příznivce.
Pokud však se svými aktivitami teprve začínáte, doporučujeme Vám zvolit tvorbu webu za pomoci neplacených subdomén, což je nejlevnější varianta. Budete-li úspěšní, vždy je možné Upgrade na vlastní doménu.
Internetové stránky mohou mít různou podobu a účel. Je tedy nezbytné rozhodnout se, co budeme chtít webem “světu” říci, tj. pečlivě zvážit obsah a náplň dané webové stránky. Dle toho vybíráme, zda chceme vytvořit jednoduchý či rozsáhlejší web, portfolio, webovou vizitku, blog, diskuzní fórum, e-shop…, a stejně tak přizpůsobujeme i celkový design a chování webu, případně doplňujeme web o další specifické funkce.

Webové rozhraní a Editory

Design a obsah webu vytváříme (a dle potřeby upravujeme, popř. nahráváme) v “EDITORU” webového rozhraní naší stránky. V celkovém rozhraní také nastavujeme, jak se bude web jmenovat a chovat, stejně pak stránky, rubriky, podrubriky, SEO optimalizaci, a další … Dnes ale patří k nejrozšířenějším Editorům webů metoda “přetahování objektů“, která se nazývá “DRAG & DROP“. Tato volba editu je vhodná i pro naprosté začátečníky. Nenabízí ji však všichni poskytovatelé.


FTP Servery

webové stránky - File Zilla FTP (File Zilla Wiki)

Nahrávání šablon a jiných souborů do webové stránky lze rovněž provádět např. pomocí datových souborů nebo FTP účtu a FTP serveru. K těmto účelům se nejčastěji využívá i speciálních programů / softwarů, jako např. File Zilla. Webové stránky stavěné využitím tohoto principu však doporučujeme výhradně pokročilejším uživatelům…

NAŠE WEBY - UKÁZKA Z GALERIE

Webové stránky (tvorba a web design ve WordPress)

POTŘEBUJETE WEBOVÉ STRÁNKY?

Vytvoříme vám moderní webové stránky na míru
- dle vašich představ!

STAČÍ SE DOHODNOUT!

Samozřejmě, k tomu abychom mohli splnit vaše očekávání, je třeba řádné konzultace...
Seznamte se s nabídkou

WEBOVÉ STRÁNKY NA MÍRU

WEBYCREA - TVORBA WEBU